Кожен дорогоцінний метал і камінь прекрасний по-своєму, проте не всі вони добре підходять один одному. Розповідаємо про найбільш вдалих сполученнях каменів з платиною, золотом і сріблом.

Коштовне каміння використовуються в ювелірних прикрасах як самостійна основа і в комбінації з камінням: дорогоцінними, напівкоштовними. Але не всі такі поєднання можна назвати вдалими. Деякі мінерали можуть затьмарювати метал або робити його бляклим. Інші, навпаки, здатні підкреслити благородство і блиск своєї оправи. Так які ж поєднання є найбільш вдалими?

ЯКІ КАМНИ ПОДХОДЯТ Платіні

 

Платина має злегка сіруватий відтінок і красивий не надто яскравий блиск. Вперше це метал стали використовувати в прикрасах ще в XVIII столітті в Європі. Сьогодні платина - дуже затребуваний і популярний метал. Його носять і чоловіки, і жінки.

Платину поєднують з різними каменями, в основному, дорогоцінними. Класичний варіант - діаманти. Яскраві відблиски діамантів, їх бездоганна прозорість і райдужна гра граней як не можна краще підходять до обрамлення з платини.

Також платину часто поєднують з сапфірами і аметистами. Камені глибоких синіх і фіолетових відтінків (від насиченого до майже прозорого) відмінно виглядають на холодному тлі благородного металу.

Нерідко кільця, сережки та кольє з платини прикрашають «морським» каменем аквамарином. Його глибока синява або ніжно-блакитний серпанок прекрасно «грає» в платині, відтіняє і не затьмарює її. Чи зможе підкреслити витонченість платини і камінь лабрадор. Його ніжні жовто-блакитні переливи і неповторний малюнок складуть металу хорошу компанію.

У більшості випадків перераховані камені добре підійдуть і для прикрас з білого золота.

ЯКІ КАМНИ ПОДХОДЯТ золото

«Сонячний метал» не втрачає актуальності багато століть. В середині минулого року ми вже розповідали про те, що зараз відбувається черговий сплеск популярності виробів з класичного жовтого золота. Хоча, варто відзначити, що і рожеве золото, яке опинилося на піку моди кілька років тому, до цього дня залишається в тренді.

Оптимальними для інкрустації в золото теплих відтінків будуть наступні камені:

діамант
шпінель
Рубін
бірюза
жовтий сапфір
Янтар (і інші жовті камені)
гіацинт
хризоліт

Золото - вкрай активний метал. Найкраще для нього підійдуть прозорі або напівпрозорі мінерали теплих відтінків або зовсім безбарвні. Дуже насичені за кольором камені - такі, як гранат і червона яшма - не рекомендується поєднувати з жовтим золотом. Чи не занадто підходять для цих цілей також нефрит, морион, аметист і смарагд.

Втім, тим, хто бачить в цих рекомендаціях обмеження, хочемо нагадати, що насправді квітів золота існує дуже багато (не кажучи про окремі його підвидах, як рубедо або платинове золото), і ви напевно зможете підібрати саме той варіант, який буде ідеально поєднуватися з вашим улюбленим каменем.

ЯКІ КАМНИ ПОДХОДЯТ СРІБЛА

Срібло - не дорогий метал, але вироби з нього виглядають стильно і благородно. Прикраси з срібла робили ще тисячі років назад, крім того, йому нерідко привласнювали магічні і цілющі властивості. І сьогодні срібло і раніше актуально: від вінтажних прикрас з чорнінням до сміливих сучасних виробів в дусі архітектурних будівель.

Ідеальні з точки зору сумісності з сріблом камені (і не тільки виходячи з кольору металу, але і деяких традицій):

Іоліт
раухтопаз
смарагд
Моріон
Онікс
Агат
нефрит
хризопраз

Найкраще срібло «приймає» яскраві непрозорі і напівпрозорі камені. Оптимальне поєднання з м'яким блиском металу мають також камені насичено-блакитних, фіолетових, зелених відтінків. Занадто світлі - губляться на тлі металу. Червоні камені також не найкращий вибір для прикрас зі срібла.

І все ж є як мінімум один дорогоцінний камінь, який ідеально підійде будь-якому з перерахованих металів. Звичайно, це перли. Завдяки величезній палітрі великому числу різновидів, перли ідеально впишеться практично в будь-яку прикрасу, особливо при мінімальній кількості «сусідів» з інших каменів.