ПОХОДЖЕННЯ ПЕРЛАМУТРУ
Перламутр - це внутрішній шар раковин. Назва німецька і походить від двох слів: perl - перли і mutter - мати. Ця надзвичайно красива речовина накопичують усередині своїх раковин деякі види молюсків. Перламутр не відноситься до напівдорогоцінного або виробного каменю, але цінується ювелірами нарівні з ними за міцність і незвичайний блиск. З давніх-давен їм прикрашали меблі, різні предмети для інтер'єру.
Треба сказати, що перламутр, як і самі перли, відомий людству з 2200 до н.е. Згадки про нього можна також знайти у Старому Завіті, Талмуді та Корані.
ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЕРЛАМУТРУ
У перламутру органічне походження (органогенний мінерал). Основною речовиною, як і перли, є арагоніт. Перламутр - це карбонат кальцію, представлений у вигляді дрібних лусочок, зліплених між собою конхіоліном. Вміст води вбирається у 3%.
На особливу увагу заслуговує колір речовини. Він буває зеленим, блакитним, рожевим, білим, кремовим, золотим, сірим і майже чорним. Така різноманітність виникає внаслідок різного заломлення світла всередині лусочок арагоніту.
МІСЦЯ ВИДОБУТТЯ ПЕРЛАМУТРУ
Перламутр добувають у Перській Затоці, у водах Червоного моря, поблизу Цейлону, Японії, Борнео, на околицях Філіппін та деяких островів у Тихому океані у тропічному регіоні. Крім того, існують справжні ферми з вирощування культивованих перлів. Перламутр є побічним продуктом цього процесу і активно застосовується у різних галузях.
ОБЛАСТИ ЗАСТОСУВАННЯ ПЕРЛАМУТРУ
Як і в давнину сьогодні за допомогою перламутру часто прикрашають інтер'єр. Їм інкрустують меблі, скриньки, панно, віяла та інші предмети побуту. І, звичайно, як усім добре відомо, перламутр знайшов своє застосування і в ювелірній справі. Однак, якщо раніше його в основному поєднували зі сріблом та іншими органічними матеріалами, то сучасна тенденція — це створення яскравих колекцій прикрас, в яких перламутр поєднується з коштовним камінням, наприклад, діамантами, смарагдами, сапфірами.
Вже довгий час перламутр використовують для створення ґудзиків, клавіш музичних інструментів і навіть ложок для ікри. З перламутром виготовляють фарби для живопису.
МАГІЧНІ ТА ЛІКУВАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЕРЛАМУТРУ
Езотерики та чаклуни використовують перламутр у ритуалах як джерело енергії. З його допомогою прикрашають предмети щодо ритуалів. Так створюється певний антураж. Незвичайні предмети, що переливаються, допомагають сконцентруватися, посилюють враження від проведення обрядів.
В Індії вважають, що вода з чаші, покритої перламутром, є воістину чарівним зіллям і використовується для приворотів.
Літотерапевти стверджують, що перламутровий порошок може зцілити будь-яку хворобу, особливо цим славиться зелений перламутр. Існує також думка, що він підвищує імунітет, активізує мозок, і впливає на весь організм як потужний антидепресант.
КОМУ ПІДХОДИТЬ ПЕРЛАМУТР
Астрологи вважають, що прикраси з перламутром із усіх знаків Зодіаку найбільше підходять Рибам і Водоліям: першим перламутр надасть сил і впевненості в собі, других — убереже від необачних вчинків і допоможе знайти своє покликання в житті.
А ВИ ЗНАЛИ, ЩО…
Перламутр боїться впливу побутової хімії, кислот, високої температури та прямого сонячного світла.
Колір перламутру залежить від місця розвитку молюска. Наприклад, раковини, здобуті в Індійському океані, відрізняються рівним білим кольором.
Вважається, що перламутр здатний не лише підтримати здоров'я свого господаря, а й продовжити його життя.